Wiadomości

Napadł na pocztę, został zatrzymany i trafił do aresztu

Data publikacji 27.12.2022

Tylko kilku minut potrzebowali kryminalni z komisariatu przy ul. Platynowej, aby zatrzymać 36-letniego mieszkańca Gdańska, który napadł na jedną z placówek pocztowych na Chełmie. W piątek w prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzuty w tej sprawie, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Teraz grozi mu 12 lat więzienia.

W czwartek wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednej z placówek pocztowych na Chełmie doszło do próby napadu. Podczas zdarzenia zamaskowany sprawca m.in. rozpylił gaz drażniący, a następnie zaczął przeszukiwać szuflady. Kiedy dwie pracownice zaczęły krzyczeć, sprawca uciekł, nie zabierając żadnego łupu.

Z chwilą otrzymania tego zgłoszenia policjanci podjęli czynności zmierzające do zatrzymania sprawcy tego usiłowania rozboju. W sprawę włączyli się także kryminalni z komisariatu przy ul. Platynowej, którzy kilka minut po odebraniu zgłoszenia, zatrzymali sprawcę na ul. Uranowej. 36-letni mieszkaniec Gdańska na widok funkcjonariuszy próbował uciekać, lecz po chwili został zatrzymany i obezwładniony. Podczas przeszukania mężczyzny oraz jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli przy nim marihuanę oraz amfetaminę, które zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań biegłemu sądowemu.

W piątek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania rozboju oraz posiadania kilku porcji amfetaminy i marihuany. Decyzją sądu podejrzany został także aresztowany na trzy miesiące.

Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony