Wiadomości

Przyjechał na święta - został zatrzymany za 13 oszustw

Data publikacji 20.12.2022

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który popełnił 13 oszustw internetowych. Funkcjonariusze ustalili, że 28-latek brał pożyczki gotówkowe, których potem nie spłacał. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pracowali nad oszustwami, polegającymi na wyłudzeniach pieniędzy za pośrednictwem Internetu. Mundurowi w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że 28-letni mieszkaniec Kosakowa zaciągał pożyczki gotówkowe w różnych instytucjach finansowych, a potem ich nie spłacał. Funkcjonariusze ustalili miejsce zamieszkania mężczyzny, jednak okazało się, że wyjechał z kraju. Policjanci prowadzili poszukiwania 28-latka aż do wczoraj - sprawca oszustw wrócił do Polski na święta. Mundurowi zauważyli w parku w Rumi osobę odpowiadającą rysopisowi mężczyzny, podczas legitymowania potwierdzili jego dane i przewieźli do gdyńskiej komendy, aby przeprowadzić z nim niezbędne czynności.

Wczoraj 29-latek usłyszał 13 zarzutów za oszustwa. Teraz o jego losie zadecyduje sąd, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony