Wiadomości

18-latek kierujący volkswagenem uderzył w drzewo.

Data publikacji 19.12.2022

O ogromnym szczęściu mogą mówić kierujący i pasażerowie VW. Kierowany przez 18-latka samochód zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, a następnie z dużą siłą uderzył w drzewo. Młody kierowca miesiąc temu uzyskał prawo jazdy.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 16.00. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem marki VW, 18-latek z Kwidzyna, jechał od strony Krzykos w stronę Wandowa, następnie zjechał z jezdni do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w drzewo. Młody kierowca wiózł ze sobą czworo pasażerów w wieku od 16 do 18 lat. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitala. Mundurowi ustalili, że 18-latek niedawno zdał egzamin na prawo jazdy i od miesiąca ma uprawnienia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów z kwidzyńskiej drogówki wynika, że kierujący VW 18-latek jechał zbyt szybko i utracił panowanie nad samochodem, wjeżdżając w łuk drogi. Teraz policjanci, prowadząc dochodzenie, ustalą szczegóły i dokładne okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Kolejny raz przypominamy — nawierzchnia pokryta śniegiem, pod którym często jest warstwa lodu, staje się śliska i koła tracą na niej przyczepność. W takiej sytuacji nietrudno sobie wyobrazić jakie konsekwencje może przynieść niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Stosowanie się do ograniczeń prędkości oraz zachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu, w dużym stopniu zmniejsza ryzyko kolizji czy wypadku. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych — jezdnia może tam być szczególnie śliska.
Zachęcamy i namawiamy, aby jechać z bezpieczną prędkością, która zapewni kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem. Dostosujmy ją do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Powrót na górę strony