Wiadomości

Policjanci zatrzymali 36-latka, który złamał sądowy zakaz kierowania, był nietrzeźwy i poszukiwany.

Data publikacji 19.12.2022

Policjanci ruchu drogowego podczas służby dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. W trakcie pracy zwracają uwagę na przekroczenia prędkości oraz sprawdzają, czy kierowcy są trzeźwi. Podczas sobotniej kontroli drogowej okazało się, że 36-letni kierowca wsiadł za kierownicę, będąc nietrzeźwym oraz miał dożywotni sądowy zakaz kierowania. Ponadto mężczyzna był poszukiwany i najbliższe 3 lata i 8 miesięcy spędzi w więzieniu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem. Za ten czyn grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole drogowe w powiecie. Podczas jednej z sobotnich kontroli w Wejherowie na ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego policjanci zatrzymali kierowcę volkswagena, który jak się szybko okazało, kierował wbrew sądowemu, bezterminowemu zakazowi. Ponadto podczas kontroli trzeźwości okazało się, że 36-latek z powiatu goleniowskiego miał w organizmie ponad 1,5 promila, a dalsze sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że jest poszukiwany i najbliższe 3 lata i 8 miesięcy spędzi w więzieniu za wcześniej popełnione przestępstwa: jazdy w stanie nietrzeźwości, naruszania sądowych zakazów, oszustwa i kradzieże.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do wejherowskiej komendy, gdzie ostatnie dwie noce spędził w policyjnej celi. Jeszcze dziś trafi do aresztu śledczego.

Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 5 lat więzienia.

Powrót na górę strony