Wiadomości

Pijany kradł zabawki, alkohol i artykuły spożywczo-przemysłowe

Data publikacji 30.11.2022

W związku z podejrzeniem kradzieży chojniccy policjanci zatrzymali 35-latka. Pijany mężczyzna kradł zabawki, alkohol i artykuły spożywczo-przemysłowe. Podejrzewany niebawem usłyszy zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z chojnickiej patrolówki skierowani zostali do jednego z marketów w mieście, gdzie miała miejsce kradzież sklepowa. Na miejscu ustalili szczegóły zdarzenia. Okazało się, że podejrzewanym o kradzież jest 35-letni mężczyzna, którego łupem padły zabawki między innymi perkusja elektryczna, karty do gry w pokera i klocki. Łączna wartość strat to ponad 500 złotych. Mężczyzna został ujęty przez ochronę sklepu i przekazany policjantom. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec Chojnic  ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany mężczyzna dzień wcześniej kradł w tym samym sklepie, wtedy łupem złodzieja padły między innymi storczyk, papier do pakowania prezentów, alkohol, papier toaletowy i zabawki o łącznej wartości ponad 1200 zł.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi i wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzuty kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony