Wiadomości

Zarzuty dla 27-latka za uszkodzenie witryny sklepowej i kradzież z włamaniem

Data publikacji 25.11.2022

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gdyni – Śródmieściu zatrzymali 27-letniego sprawcę uszkodzenia witryny sklepowej. W trakcie prowadzonych przez mundurowych czynności okazało się, że ten sam mężczyzna uszkodził również inną witrynę, w sklepie sportowym oraz dokonał kradzieży z włamaniem do lombardu. Teraz o losie 27-latka zadecyduje sąd, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze Śródmieścia zostali powiadomieni o uszkodzeniu witryny w sklepie z akcesoriami GSM przy ul. Armii Krajowej. Z otrzymanej informacji wynikało, że sprawca uszkodzenia prawdopodobnie jest w jednym z autobusów miejskich na ul. 10 Lutego. Funkcjonariusze pojechali aby to sprawdzić i zobaczyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi przestępcy. 27-latek na widok radiowozu wysiadł z autobusu i zaczął się oddalać. Mundurowi zatrzymali go, mężczyzna przyznał się, że wybił szybę w sklepie. W trakcie prowadzonych czynności z zatrzymanym okazało się, że 27-latek uszkodził również szybę w sklepie turystycznym przy ul. Starowiejskiej oraz wybił szybę w lombardzie przy ul. Abrahama, skąd ukradł dwie srebrne papierośnice, 35 par srebrnych kolczyków i trzy kolie z bursztynem. Za popełnione przestępstwo został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Gdy mężczyzna już wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia oraz kradzieży z włamaniem. O losie 27-latka zadecyduje sąd, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

  • policjant z zatrzymanym 27-latkiem
Powrót na górę strony