Wiadomości

Działania „Taxi – przewozy okazjonalne”

Data publikacji 24.11.2022

W najbliższy piątek na ternie Gdańska, Sopotu, Gdyni, Pruszcza Gdańskiego oraz Wejherowa zostaną przeprowadzone działania pn. „Taxi – przewozy okazjonalne”. Ich głównym celem jest ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób. Funkcjonariusze będą sprawdzali wymagane dokumenty, stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowcy.

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdu nie zwalnia z konieczności respektowania przepisów ruchu drogowego. Korzystający z usług powinny zwrócić uwagę na kierowcę pojazdu oznaczonego jako „Taxi”. Zdarza się, że osoba za kierownicą wozi pasażerów bez wymaganych zezwoleń, a nawet nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Wsiadanie do samochodu bez właściwego oznakowania wiąże się z ryzykiem.

Podczas działań policjanci sprawdzą dokładnie dokumenty wymagane podczas świadczenia usługi, sprawność pojazdu oraz trzeźwość kierującego. W przypadku ujawnienia nagannego stanu technicznego pojazdu, nietrzeźwości kierowcy lub braku wymaganych dokumentów, dalsza jazda może okazać się niemożliwa. Pasażerom przypominamy o konieczności korzystania z pasów bezpieczeństwa. Kierowcy natomiast nie mogą zapominać, że obowiązują ich takie same przepisy jak wszystkich innych użytkowników dróg.

Powrót na górę strony