Wiadomości

Tymczasowy areszt dla 39-latka, który usłyszał 8 zarzutów

Data publikacji 24.11.2022

We wtorek pelplińscy policjanci zatrzymali 39-latka, który odpowie w warunkach recydywy za kradzież, kradzieże z włamaniem i zniszczenie mienia. Wartość strat w wyniku popełnionych przestępstw przez mężczyznę, poszkodowani wycenili na ponad 27 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część łupów. Dodatkowo śledczy przedstawili mężczyźnie 3 zarzuty kierowania gróźb karalnych. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pelplinie, pracując nad sprawą kradzieży z włamaniem do jeden ze szkół w powiecie, ustalili tożsamość sprawy oraz miejsce, gdzie mógłby przebywać. Policjanci udali się na teren ogródków działkowych, gdzie ich założenia się potwierdziły. Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka i przewieźli do jednostki Policji. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim smartfon, który jak się okazało, pochodzi z kradzieży. W trakcie pracy mundurowi ustalili również, że mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież miedzianych przewodów elektrycznych o wartości 10 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowie również za włamanie do jednej z firm, z której ukradł narzędzia budowlane. Policjanci ustalili również, że ten sam mężczyzna jest odpowiedzialny za zniszczenie drzwi od budynku mieszkalnego w przeddzień jego zatrzymania. Wartość strat w wyniku popełnionych przez 39-latka przestępstw, poszkodowani wycenili na ponad 27 tysięcy złotych. Część odzyskanych przedmiotów wkrótce wróci do swoich właścicieli. Ze względu na powrót do przestępczości podejrzany będzie odpowiadał w warunkach recydywy, za co grozi mu wyższy wymiar kary.

Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie gróźb karalnych, za które śledczy ogłosili mu 3 zarzuty.

Na chwilę obecną, na podstawie zgromadzonych dowodów mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów dotyczących kradzieży, kradzieży z włamaniem, zniszczenia mienia oraz kierowania gróźb karalnych. Na wniosek prokuratora, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na trzy miesiące. Policjanci nadal pracują nad sprawą, ponieważ ma ona charakter rozwojowy.

Powrót na górę strony