Wiadomości

Kartuscy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem 12-letniego rowerzysty- Apelujemy o ostrożność na drodze!

Data publikacji 23.11.2022

Wczoraj funkcjonariusze z kartuskiej komendy pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierująca hyundaiem 38-letnia kobieta najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerem 12-latkowi. KW trosce o życie i zdrowie apelujemy do kierowców samochodów o rozwagę na drodze i bezpieczną jazdę!

W miniony wtorek o godzinie 8:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty w Pępowie. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji oraz służby ratunkowe. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca hyundaiem 38-letnia kobieta najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerem 12-latkowi. W wyniku zdarzenia i odniesionych obrażeń, kierujący rowerem został przetransportowany do szpitala.

Jesienny czas wiąże się często z dużymi utrudnieniami na drogach. Mgliste poranki, gwałtowne zmiany pogodowe oraz szybko zapadający zmrok powodują, że z minuty na minutę warunki na drodze mogą znacznie się pogorszyć. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i rozwagi, aby każdy użytkownik ruchu drogowego mógł bezpiecznie dotrzeć do celu podróży. Apel kierujemy także do pieszych i rowerzystów, aby zadbali o swoją widoczność na drodze poprzez używanie elementów odblaskowych, które nieraz mogą uratować nasze życie.

Powrót na górę strony