Wiadomości

W piwnicy poszukiwanego mężczyzny, Nel znalazła narkotyki.

Data publikacji 18.11.2022

Policjanci ze Skarszew zatrzymali 36-latka, który był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna miał przy sobie środki odurzające. Podczas prowadzonych przeszukań, w piwnicy użytkowanej przez zatrzymanego, Nel-policyjny pies wyspecjalizowany w poszukiwaniu narkotyków, znalazł kolejne zabronione w Polsce środki.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek 17 listopada br. Policjanci patrolujący ulice Skarszew zauważyli mężczyznę, który odpowiadał wizerunkowi osoby poszukiwanej. Mundurowi potwierdzili swoje ustalenia, gdy wylegitymowali 36-latka i sprawdzili jego dane w policyjnych kartotekach. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnioną kradzież. Co więcej, podczas kontroli osobistej okazało się, że legitymowany posiada przy sobie zawiniątka foli aluminiowej z białym proszkiem. Policyjny tester wykazał, że była to amfetamina. Aby wykonać dalsze czynności procesowe, mężczyzna został doprowadzony do miejscowego posterunku. Funkcjonariusze udali się również do jego miejsca zamieszkania, gdzie Nel-policyjny owczarek belgijski wyspecjalizowany w poszukiwaniu narkotyków znalazł w piwnicy kolejne zabronione w Polsce środki. Czujny nos psa wskazał przewodnikowi między innymi stertę drewna opałowego, w której policjanci znaleźli ukryte worki foliowe. W jednym z nich znajdowało się 180 tabletek, a w drugim amfetamina.  Zabezpieczony materiał dowodowy zostanie poddany dalszym szczegółowym badaniom. 

Zgodnie z wcześniejszym wyrokiem sądu zatrzymany przez skarszewskich policjantów mężczyzna trafi teraz do aresztu, gdzie odbędzie karę 45 dni pozbawienia wolności. Wcześniej jednak 36-latek zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających.

Powrót na górę strony