Wiadomości

Rozmowy o bezpieczeństwie w tramwaju

Data publikacji 18.11.2022

Wczoraj ulicami Gdańska jeździł specjalny tramwaj, w którym pod hasłem „Weź bilet i skasuj długi” odbył się VIII Gdański Dzień bez Długów. Specjaliści od zadłużenia, psycholodzy udzielali bezpłatnych porad. W to przedsięwzięcie aktywnie włączyli się również policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, którzy przez kilka godzin poprzez rozmowy i przekazywanie ulotek informacyjnych zwracali uwagę gdańszczan na zagrożenia.

17 listopada w Gdańsku na trasie Strzyża PKM-Siedlce w tramwaju w godz. 10:00-14:00 przeprowadzona została akcja VIII Dzień Bez Długów. Podróżujący nim gdańszczanie mogli w nim spotkać się z przedstawicielami instytucji i organizacji zajmujących się tematyką zadłużenia. Na kilka godzin tramwaj stał się punktem doradczo-informacyjnym, na którym obecni byli także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Funkcjonariusze poprzez rozmowy i przekazywanie ulotek zwracali uwagę gdańszczan na zagrożenia.

Policjanci podczas rozmów w tramwaju przekazali informacje dotyczące tego, jak seniorzy mają dbać o swoje bezpieczeństwo. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali ze starszymi osobami o przestępstwach, których ofiarami najczęściej są seniorzy. Policjanci szczegółowo omówili przestępstwa takie jak oszustwo metodą ,,na wnuczka’’ ,,na policjanta’’, ale także tzw. kradzieże mieszkaniowe pod legendą i przekazali informacje, dzięki którym seniorzy będą wiedzieli jak się zachować w przypadku zagrożenia.

Edukacja gdańszczan szczególnie seniorów jest jednym z priorytetów dla policyjnych profilaktyków. Każda forma zwrócenia uwagi na zagadnienia związane z bezpieczeństwem jest dobra, dlatego policjanci aktywnie włączają się we wszystkie miejskie akcje, podczas których mogą dotrzeć do wielu gdańszczan. Wczorajsza kampania w tramwaju była jedną z wielu inicjatyw profilaktycznych, które policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej policji w Gdańsku podejmują w związku z projektem pod nazwą „Bezpieczny senior”.

Powrót na górę strony