Wiadomości

Chciał skoczyć z wiaduktu, na pomoc ruszyli policjanci ruchu drogowego.

Data publikacji 18.11.2022

Natychmiastowa reakcja i zdecydowane działanie policjantów ruchu drogowego z Gdańska pozwoliły na uratowanie 19-latka, który próbował targnąć się na swoje życie. Mężczyzna był w złym stanie psychicznym i chciał skoczyć z wiaduktu. Zdeterminowani funkcjonariusze podjęli z nim rozmowę, a następnie przy pomocy strażaków ściągnęli za barierę i zabrali w bezpieczne miejsce. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

Wczoraj po godzinie 15:00 policjanci gdańskiej drogówki patrolowali rejon al. Armii Krajowej. W pewnym momencie zauważyli na ul. Leszczynowej mężczyznę stojącego na krawędzi wiaduktu, za barierami ochronnymi. Ponieważ sytuacja wymagała natychmiastowego działania, bez chwili wahania ruszyli w stronę mężczyzny. Mundurowi podjęli rozmowę z 19-latkiem i chwycili gdańszczanina za ramiona, uniemożliwiając mu skok. Następnie przy pomocy strażaków przeciągnęli mężczyznę na drugą stronę barierki w bezpieczne miejsce. Funkcjonariusze zaopiekowali się 19-latkiem i udzielili mu wsparcia psychicznego aż do przyjazdu ratowników medycznych. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała mężczyznę do szpitala.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.

 Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.

 Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.

Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

 116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Powrót na górę strony