Wiadomości

Zatrzymane dwie osoby, które realizowały sfałszowane recepty

Data publikacji 17.11.2022

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych z gdyńskiej komendy zatrzymali 58-letnią kobietę oraz 67-letniego mężczyznę, którzy kupowali leki psychotropowe na fałszywe recepty. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcy tego przestępstwa realizowali sfałszowane recepty od grudnia 2021 roku. Prokuratur zastosował wobec 58-latki i 67-latka dozór policyjny. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Gdyni pracowali nad sprawą fałszywych recept. Mundurowi w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że dwie osoby od grudnia 2021 roku kupowały leki psychotropowe wykorzystując do tego podrobione recepty, które były wypisywane odręcznym pismem. Przestępcy wykorzystywali do tego dane i pieczęć jednego z lekarzy. Policjanci zabezpieczyli 51 fałszywych recept na dane osobowe trzech osób. Z dotychczasowej pracy mundurowych wynika, że mogło być nawet ponad sto takich recept, zarówno refundowanych jak i nierefundowanych. Obecnie funkcjonariusze szacują na jaką kwotę przestępcy oszukali Narodowy Fundusz Zdrowia.

Policjanci zatrzymali do sprawy 58-letnią kobietę oraz 67-letniego mężczyznę, którzy przyznali się do zarzucanych czynów. Prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

  • policjanci prowadzą czynności w komisariacie
  • zabezpieczona dokumentacja
Powrót na górę strony