Wiadomości

ŚWIĘTO KORPUSU SŁUŻBY CYWILNEJ

Data publikacji 16.11.2022

Dzisiaj pomorscy policjanci i pracownicy Policji uczcili obchodzone dnia 11 listopada Święto Korpusu Służby Cywilnej łącząc je z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Była to wyjątkowa okazja do wręczenia m.in. Medali za Długoletnią Służbę, Medali za Zasługi dla Policji oraz przedterminowych awansów w stopniach służbowych. W podniosłej atmosferze tego Święta wręczono także szereg innych wyróżnień i podziękowań za pracę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego w woj. pomorskim.

W Sali konferencyjno-szkoleniowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy ul. Harfowej wręczone zostały m.in. akty przedterminowego mianowania na wyższe stopnie policyjne, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale za Zasługi dla Policji. To wyróżnienia przysługujące tym, którzy wzorowo wykonują swoje obowiązki, ponadprzeciętnie angażują się w pracę, przejawiają własną inicjatywę i doskonalą kwalifikacje zawodowe. Oprawa uroczystości była sposobnością do szczególnego podziękowania pracownikom cywilnym Policji, bez których codzienna służba byłaby niemożliwa. Kilkudziesięciu pracowników i funkcjonariuszy otrzymało nagrody motywacyjne Komendanta Głównego Policji wraz z listami gratulacyjnymi Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku oraz nagrody rzeczowe w postaci zegarków jako wyraz uznania za 30-lecie służby i pracy w Policji.

Podziękowania za współpracę w postaci pamiątkowego grawertonu otrzymał mł. insp. Michał Bukowski Naczelnik WTO KWP w Gdańsku, który będzie kontynuował służbę w innym garnizonie.

Niezwykle miły momentem uroczystości było wręczenie harcmistrzowi Arturowi Glebko Komendantowi Chorągwi Gdańskiej ZHP podziękowania za wieloletnią doskonałą współpracę z komendą wojewódzką Policji. Jednocześnie Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku otrzymał z rąk Komendanta Chorągwi Medal za Zasługi dla Chorągwi ZHP.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Przewodniczący Konwentu Morskiego kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki, Wojewoda Pomorski Pan Dariusz Drelich, nadbryg. Piotr Socha Pomorski Komendant Wojewódzki PSP, kontradm. SG Andrzej Prokopski Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, p. Agnieszka Kowalczyk Dyrektor Sanatorium MSWiA w Sopocie.

tekst: podinsp. Beata Domitrz Wydział Komunikacji Społecznej KWP w Gdańsku
foto: mł.asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk Zespół Prasowy KWP w Gdańsku
wideo: nadkom. Michał Sienkiewicz Zespół Prasowy KWP w Gdańsku


Powrót na górę strony