Wiadomości

Po tym, jak zwolnili ją z pracy, ukradła dwa plecaki i samochód

Data publikacji 08.11.2022

Kryminalni z komisariatu na Oruni i komendy miejskiej zatrzymali 19-letnią gdańszczankę i jej 23-letniego znajomego podejrzanych o kradzież bmw wartego 15 tys. Kryminalni odzyskali ukradziony samochód, a zatrzymana 19-latka usłyszała dodatkowe zarzuty za kradzież dwóch plecaków o łącznej wartości ponad 5 tys. zł i cztery zarzuty za usiłowanie wypłat pieniędzy z bankomatu za pomocą kradzionej karty. Dziś podejrzani zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

W sobotę w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na terenie jednego ze sklepów budowlanych w dzielnicy Jasień doszło do kradzieży dwóch plecaków z szatni pracowniczej. W ukradzionych bagażach były między innymi dokumenty, karty bankomatowe oraz pieniądze, a straty zostały wycenione na łączną kwotę ponad 5 tys. zł. Dodatkowo jedna z pokrzywdzonych stwierdziła, że z parkingu przed sklepem złodziej za pomocą kluczyków, które miała w plecaku, ukradł jej bmw warte 15 tys. zł.

Sprawą od początku zajęli się kryminalni. Policjanci dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informację na temat zdarzenia oraz zabezpieczyli zapisy z kamer monitoringu, który zarejestrował wizerunek kobiety i mężczyzny podejrzewanych o to przestępstwa. W niedzielę po godzinie 01:00 w nocy kryminalni z komendy miejskiej prowadząc czynności w tej sprawie, na al. Grunwaldzkiej zatrzymali 23-latka z Gdańska, który kierował kradzionym bmw. Gdańszczanin trafił do policyjnego aresztu, a odzyskane przez funkcjonariuszy auto zostało zabezpieczone. W niedzielę po południu na jednej z ulic w Nowym Porcie kryminalni zatrzymali do tej sprawy 19-latkę z Gdańska. Praca funkcjonariuszy wykazała, że zatrzymana kobieta na terenie sklepu budowlanego pracowała podczas inwentaryzacji. Kiedy w jej trakcie została zwolniona, odchodząc z pracy, z szafek pracowniczych ukradła dwa plecaki, a następnie przy wykorzystaniu kluczyka, który był w jednym z bagaży wspólnie ze swoim 23-letnim znajomym ukradła bmw, należące do jednej z pokrzywdzonych. Praca policjantów wykazała, że zatrzymana 19-latka, za pomocą kradzionej karty bankomatowej usiłowała też kilkukrotnie wypłacić pieniądze z bankomatu.
Wczoraj zatrzymana para została doprowadzona do prokuratury i usłyszała zarzuty w tej sprawie. 23-latek za kradzież z włamaniem do bmw, będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości był już karany za przestępstwa podobne. Do sadu wpłynął wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Dziś zapadnie decyzja w tej sprawie.
Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za kradzież grozi do 5 lat więzienia.

  • policjanci z zatrzymaną kobietą za kradzież plecaków i bmw
Powrót na górę strony