Wiadomości

Trzy miesiące aresztu dla mężczyzny, który siłą chciał wciągnąć 27-letnią kobietę do samochodu

Data publikacji 31.10.2022

Dzięki pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknął 27-letni mężczyzna, który podejrzany jest o zmuszanie do określonego zachowania 27-letniej kobiety w miejscowości Przyjaźń. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przesłuchany. Śledczy przedstawili mu zarzut popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracowali nad sprawą dotyczącą zmuszania do określonego zachowania przez nieznanego wówczas mężczyznę. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach informację w tej sprawie otrzymali w miniony czwartek, 27 października.

Śledczy przyjęli zawiadomienie, z którego wynikało że nieznany kobiecie mężczyzna podjechał samochodem do 27-latki, stanął na poboczu, włączył awaryjne światła i próbował wciągnąć kobietę do samochodu mówiąc, że teraz jedzie z nim. Kobiecie na szczęście udało się uciec.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia i rozpoczęli zbieranie materiału dowodowego. Policjanci ustalali szczegóły i pracowali nad wytypowaniem sprawcy. Mundurowi rozpytali okolicznych mieszkańców, jak również sprawdzali monitoring w okolicach zdarzenia.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na ustalenie tożsamości sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia.

Dzięki skutecznej pracy operacyjnej i procesowej 27-latek usłyszał zarzut, który dotyczy zmuszania przemocą do określonego zachowania. Na wniosek Prokuratora Rejonowego z Kartuz Sąd zastosował wobec 27-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Za przestępstwo z art. 191 § 1 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Powrót na górę strony