Wiadomości

Znaczna ilość narkotyków w zamrażarce

Data publikacji 31.10.2022

Kryminalni z komendy miejskiej zatrzymali 56-latka, który w mieszkaniu miał ponad 1100 porcji handlowych amfetaminy. W piątek w prokuraturze gdańszczanin usłyszał zarzuty w tej sprawie i decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi 10 lat więzienia.

W trakcie pracy nad sprawą kryminalni z komendy miejskiej zdobyli informacje o tym, że mieszkaniec Gdańska posiada środki odurzające. W czwartek rano policjanci weszli do mieszkania 56-latka. W trakcie przeszukania lokalu, w zamrażarce funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli foliowy worek z żółtym proszkiem. Kolejne narkotyki kryminalni znaleźli w plecaku mężczyzny oraz w plastikowym pojemniku, który był schowany pod szafką kuchenną. Substancje te przekazano do analizy biegłemu, który we wstępnej opinii określił, że policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków w postaci ponad jednego kilograma amfetaminy.

 56-latek z Gdańska został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. W piątek w prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony