Wiadomości

Dotkliwie pobił przypadkową osobę, sąsiadom groził pozbawieniem życia. Został zatrzymany i tymczasowo aresztowany

Data publikacji 26.10.2022

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 23-latkowi za spowodowanie uszczerbku na zdrowiu 50-letniego mężczyzny, groźby karalne i zniszczenie cudzych rzeczy. Policjanci zatrzymali sprawcę po tym jak sąsiedzi zgłosili, że wybił szybę w ich mieszkaniu i dobija się do drzwi, grożąc im pozbawieniem życia. Dziś 23-latek został doprowadzony do sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Będzie odpowiadał za występek o charakterze chuligańskim.

W niedzielę w nocy policjanci interweniowali na jednym z osiedli w Lęborku w związku ze zgłoszeniem o agresywnym mężczyźnie, który bez żadnego powodu wybił szybę w mieszkaniu sąsiadów i groził domownikom pozbawieniem życia. Podczas policyjnej interwencji agresywny i nietrzeźwy mężczyzna stawiał opór i wykrzykiwał wulgaryzmy. Został obezwładniony i doprowadzony do komendy. Śledczy ustalili, że to nie pierwsza sytuacja, w której dopuścił się przestępstwa. 23-latek jest również podejrzany o dotkliwe pobicie 50-letniego mężczyzny i spowodowanie średniego uszczerbku na jego zdrowiu, groźby karalne oraz uszkodzenie jego samochodu. Pod koniec lipca br. w Lęborku przed sklepem sprawca znienacka i bez powodu zaatakował 50-latka, wchodzącego do samochodu. Przestępca kilkakrotnie uderzył go pięścią w głowę. Groził mu również pozbawieniem życia i kopał w jego auto, doprowadzając do zniszczenia drzwi.

W miniony wtorek 23-latek usłyszał łącznie 6 prokuratorskich zarzutów, w tym spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu, gróźb karalnych, zniszczenia mienia i posiadania środków odurzających, które kryminalni znaleźli w jego mieszkaniu. Jako, że jego czyn miał charakter chuligański, grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze nie mniej niż 6 miesięcy do 5 lat.

Dziś Sąd przychylił się do wniosku prokuratora o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

  • policjant z zatrzymanym za pobicie
  • policjant z zatrzymanym za pobicie
  • policjant z zatrzymanym za pobicie
  • policjant z zatrzymanym za pobicie
Powrót na górę strony