Wiadomości

Lola i policjanci z KWP w Gdańsku doprowadzili do zatrzymania pseudokibica z narkotykami

Data publikacji 24.10.2022

Policjanci z Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Gdańsku konsekwentnie realizują swoje działania w rozpoznawaniu i rozpracowywaniu środowiska pomorskich chuliganów. Pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymali 25 letniego mężczyznę, pseudokibica gdańskiego klubu piłkarskiego, który na strychu swojego domu miał blisko 330 gramów narkotyków.

Dzięki pracy policjantów komendy wojewódzkiej, którzy na co dzień rozpracowują środowiska grup pseudokibiców na rynek nie trafi blisko 330 gramów środków odurzających i psychotropowych. Funkcjonariusze na podstawie swojego rozpoznania oraz zebranych informacji, po przeszukaniu pomieszczeń zajmowanego przez 25-latka mieszkania, znaleźli marihuanę, amfetaminę oraz wagę elektroniczną. Mężczyzna - pseudokibic związany z gdańskim klubem piłkarskim, środki odurzające chował w plastikowych pojemnikach, które trzymał na strychu.

W działaniach realizowanych przez policjantów komendy wojewódzkiej wziął udział pies służbowy pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Lola, to nowy pies przyjęty do grona psów służbowych pomagających funkcjonariuszom KAS w codziennej pracy. Zastąpiła swojego poprzednika Edka, który przez wiele lat wykrywał substancje psychoaktywne i narkotyczne.

Zatrzymany w czwartek 25 - latek z Gdańska przewieziony został do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Natomiast w piątek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych za co grozi mu do 10 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Gdańsku podjął decyzję o zastosowaniu tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Powrót na górę strony