Wiadomości

Nowy motocykl w Komendzie Powiatowej Policji w Kwidzynie

Data publikacji 29.09.2022

Flota pojazdów kwidzyńskich policjantów wzbogaciła się o nowy motocykl, który będzie pomagać funkcjonariuszom Wydziału Ruchu Drogowego w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze. Nowa maszyna to także nowe możliwości funkcjonariuszy, szczególnie gdy liczy się czas dojazdu na miejsce. Motocykl, który rozpoczyna służbę w kwidzyńskiej Policji to BMW R 1250 RT.

Nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone motocykle są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony, m.in. nieodpowiedzialnych kierowców.

Jednoślad, znany w wersji cywilnej wielu użytkownikom, zasilany jest 2-cylindrowym bokserem o pojemności 1250 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 135 koni mechanicznych przy 143 Nm momentu obrotowego.

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa, posiada nowe malowanie, wzbogacone o wiele elementów odblaskowych, sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu barwy niebieskiej i czerwonej. Na motocyklach umieszczone jest motto policjantów „Pomagamy i chronimy”.

Policyjny motocykl będzie można spotkać zarówno na terenie miasta, w głównych ciągach komunikacyjnych, ale również na terenie powiatu kwidzyńskiego. Służbę na motocyklach  pełnią doświadczeni funkcjonariusze z kwidzyńskiego wydziału ruchu drogowego posiadający specjalne przeszkolenie i prywatnie również miłośnicy „dwóch kółek”.

Podczas służby policjanci zwrócą szczególną uwagę na kierowców jednośladów, sposób ich jazdy, a także, czy posiadają odpowiednie uprawnienia do kierowania.

Wobec osób, które w sposób rażący będą  popełniały wykroczenia policjanci będą działali zdecydowanie. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a swoją brawurą możemy przyczynić się do ogromnej tragedii.

 

Powrót na górę strony