Wiadomości

Policyjny pościg. 31-latek po narkotykach z narkotykami i z zakazem prowadzenia pojazdów

Data publikacji 27.09.2022

Policjanci z kwidzyńskiej drogówki po pościgu zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu, który kierując VW Golfem, nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki, był pod ich wpływem oraz posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Zatrzymany usłyszy dziś zarzuty. 31-latek przed sądem odpowie za niezatrzymanie do kontroli, posiadanie środków odurzających, kierowanie pod ich wpływem oraz złamanie sądowego zakazu. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 18.30 policjanci, patrolując rejon miasta, na ulicy Polnej, chcieli zatrzymać do kontroli pojazd marki Volkswagen Golf. Jednak kierujący tym autem młody mężczyzna nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie samochodu i zaczął uciekać. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w pościg za golfem. Kierowca uciekał przed mundurowymi przez kilka kilometrów w kierunku Dankowa, po czym wjechał w drogę gruntową, uszkadzając samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Funkcjonariusze po kilku minutach zatrzymali kierowcę, którym okazał się 31-letni mieszkaniec gminy Gardeja. Po sprawdzeniu policyjnych systemów funkcjonariusze ustalili, że posiadał on zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto mężczyzna miał w samochodzie woreczek z białym proszkiem. Przeprowadzone narkotestem badanie wykazało, że była to amfetamina. Zachowanie 31-latka wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Test wstępnie wykazał, że mężczyzna jest pod wpływem amfetaminy, została od niego pobrana krew do dalszych badań.

Teraz zatrzymany mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwa. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków pomimo obowiązującego zakazu orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego oraz posiadanie narkotyków.

Przypominamy, że każdy kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Kodeks karny przewiduje taką samą karę za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu lub narkotyków pomimo obowiązującego zakazu orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo.

  • auto, którym kierowca uciekał przez policjantami
  • auto, którym kierowca uciekał przez policjantami
Powrót na górę strony