Wiadomości

Na trzy miesiące straciła prawo jazdy, bo jechała samochodem przez teren zabudowany z prędkością 105 km/h

Data publikacji 22.09.2022

W miniony wtorek policjanci ruchu drogowego prowadzili kontrole drogowe we Władysławowie. Podczas prowadzonego nadzoru ruchu drogowego wieczorem, zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego kierująca znacznie przekroczyła dozwoloną prędkość, bo o ponad 55 km/h. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy na 3 miesiące. Kobietę ukarali mandatem w wysokości 1500 zł i 13 puntami karnymi.

W miniony wtorek przed godziną 22. policjanci ruchu drogowego skontrolowali 20-letnią mieszkankę gminy Puck, kierującą audi, która przekroczyła prędkość o 55 km/h, ponieważ na obowiązującej 50-tce jechała z prędkością 105 km/h.

W przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, zgodnie z przepisami policjanci zatrzymują takiemu kierowcy prawo jazdy. Termin zatrzymania uprawnień wynosi 3 miesiące. Tak też było w tym przypadku.

Kobieta za wykroczenie drogowe polegające na przekroczeniu prędkości o 55km/h została ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

Jeśli po odzyskaniu uprawnień kierująca ponownie przekroczy prędkość od 51-60 km/h, to zostanie ukarana mandatem karnym w wysokości 3000 zł.

  • zdjęcie poglądowe
Powrót na górę strony