Wiadomości

Chciał uniknąć odpowiedzialności i wręczył policjantom łapówkę

Data publikacji 14.09.2022

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 48-letniemu kierowcy, który wręczył miasteckim policjantom drogówki łapówkę w zamian za odstąpienie od interwencji. Działając w ten sposób, mężczyzna znacznie pogorszył sytuację, w której się znalazł.

Miasteccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. 48-latek podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że nie posiada prawa jazdy. Gdy policjanci sprawdzili mężczyznę w systemie, okazało się, że ma również orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać i namawiał policjantów, aby nie zgłaszali tej interwencji, gdyż może się z nimi „dogadać”. Następnie wyciągnął z portfela banknoty i położył je na notatnik policjanta, dodając, ze to w zamian za odstąpienie od interwencji.

Mundurowi poinformowali 48-latka, że swoim zachowaniem popełnia kolejne przestępstwo, a w związku z próbą wręczenia łapówki natychmiast został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Mieszkaniec powiatu bytowskiego usłyszał już zarzuty. Za wręczenie łapówki policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Powrót na górę strony