Wiadomości

OTWARCIE KANAŁU ŻEGLUGOWEGO PRZEZ MIERZEJĘ WIŚLANĄ – ORGANIZACJA RUCHU

Data publikacji 13.09.2022

17 września br. odbędzie się uroczyste otwarcie Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Spodziewany jest większy ruch samochodowy i pieszy. Policjanci będą na miejscu dbali o bezpieczeństwo i w miarę możliwości będą udrożniać ruch.

W najbliższą sobotę odbędą się uroczystości towarzyszące otwarciu nowej przeprawy. Z uwagi na spodziewane duże natężenie ruchu oraz mogące wystąpić utrudnienia, na miejsce skierowane zostaną liczne patrole ruchu drogowego. Policjanci będą zabezpieczać drogi dojazdowe, a także ręcznie regulować ruch, a funkcjonariusze prewencji oraz pionu kryminalnego będą dbać o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia.

Duże zainteresowanie wydarzeniem oraz jego charakter, przełoży się z pewnością na czasowe występowanie utrudnień w ruchu drogowym. Zachęcamy do korzystania ze specjalnie na ten dzień zorganizowanego, transportu zbiorowego.

Autobusy będą odjeżdżać co 10 minut od godz. 10:00 z dworców w Stegnie i Krynicy Morskiej do godz. 23:59 z Portu Nowy Świat do dworców w Krynicy Morskiej i Stegnie.

Kursy odbywać się będą niezależnie na dwóch trasach (pętle):
1. Stegna dworzec autobusowy – Sztutowo – Port Nowy Świat
2. Krynica Morska dworzec autobusowy – Port Nowy Świat

Szczegółowe informacje oraz mapy dojazdu i miejsca uroczystości znajdują się pod adresem:

https://www.otwarcie-mierzei.pl/

Apelujemy o uważne patrzenie na oznakowanie dróg dojazdowych i ścieżek dojścia na teren uroczystości oraz bezwzględne stosowanie się do poleceń i sygnałów wydawanych przez policjantów.

Powrót na górę strony