Wiadomości

41-latek zatrzymany za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 12.09.2022

Policjanci z gdyńskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 41-letniego mieszkańca Gdyni, podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Kryminalni w trakcie przeszukania zabezpieczyli 100 gramów marihuany i blisko 160 gramów amfetaminy. 41-latek usłyszał już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, grozi mu za to do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na okres dwóch miesięcy.

Do zatrzymania 41-letniego mężczyzny, podejrzewanego o posiadanie narkotyków doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Policjanci z gdyńskiej komendy, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że mieszkaniec Gdyni może mieć duże ilości narkotyków. Kryminalni postanowili to sprawdzić i pojechali w ustalony rejon. Na osiedlu zauważyli mężczyznę, który nerwowo się zachowywał, podeszli i wylegitymowali go. W trakcie interwencji mundurowi znaleźli w jego saszetce narkotyki, które schowane były w opakowaniach po „kinder jajkach”. Ponadto 41-latek miał wagę elektroniczną oraz blisko 1000zł. Kryminalni zatrzymali mężczyznę i pojechali do jego mieszkania, gdzie znaleźli kolejne narkotyki i pieniądze. Śledczy zabezpieczyli łącznie blisko 260 gramów narkotyków, w tym 100 pojedynczych porcji marihuany i 247 pojedynczych porcji amfetaminy. Ponadto kryminalni zabezpieczyli na poczet przyszłej kary ponad 7 tys. zł.

Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. 

Powrót na górę strony