Wiadomości

Policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”

Data publikacji 06.09.2022

Zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach placówek oświatowych uczniom udającym się na zajęcia szkolne, kontrola poprawności oznakowania poziomego i pionowego w rejonie szkół, przekazywanie i utrwalanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, kontrola środków transportu dowożących uczniów do szkół oraz kontrola zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonie placówek oświatowych, to tylko wybrane cele, które są realizowane przez mundurowych w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

W działaniach bierze udział policyjny dron. Z wysokości około stu metrów doskonale widać wykroczenia popełniane przez kierowców. Jakie „grzechy” najczęściej rejestruje policyjna kamera? Wyprzedzanie przed przejściami dla pieszych, nieustępowanie pierwszeństwa, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz innych znaków drogowych, nieprawidłowe wyprzedzanie. Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego również dopuszczają się popełniania wykroczeń, które mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo. Niestety niektórzy zapominają, że podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych należy cały czas się rozglądać. Korzystanie z urządzeń elektronicznych w sposób ograniczający obserwację otoczenia jest bardzo złym pomysłem.   Korzystasz z hulajnogi? Koniecznie załóż kask! To nie jest wymagane, ale często ratuje życie.

Przypominamy kierowcom, że w rejonie szkół należy zachować szczególną ostrożność. Po długiej przerwie wakacyjnej, dzieci mogą mieć rozproszoną uwagę, zmotoryzowanych natomiast może zaskoczyć znacznie większy ruch na ulicach.  Rodziców prosimy o wyposażenie dzieci w dodatkowe elementy odblaskowe oraz  przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

 

Powrót na górę strony