Wiadomości

Podejrzany o ciężkie pobicie 22-latka tymczasowo aresztowany

Data publikacji 06.09.2022

Policjanci z Lęborka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o pobicie 22-latka i spowodowanie u niego ciężkich obrażeń. Wczoraj sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w drugiej połowie czerwca br. na skwerze w Łebie. Z materiałów sprawy wynika, że 22-letni mieszkaniec Lęborka został zaatakowany przez dwóch mężczyzn. Jeden z nich uderzył go w głowę, co spowodowało, że pokrzywdzony przewrócił się na ziemię. Wtedy drugi ze sprawców zaczął go kopać w brzuch i klatkę piersiową. Sprawcy uciekli, a 22-latkowi pomógł świadek zdarzenia, który wezwał pogotowie ratunkowe. Mężczyzna z bardzo poważnymi obrażeniami wewnętrznymi, zagrażającymi jego życiu, został przewieziony do szpitala. Zajmujący się tą sprawą policjanci szybko ustalili kto może być odpowiedzialny za to przestępstwo. Dwa dni później zatrzymali do sprawy 19-latka z Lęborka, który uderzył w głowę 22-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty naruszenia czynności narządu ciała, przestępstwa zagrożonego karą 5 lat pozbawienia wolności. Drugi ze sprawców, który ciężko pobił 22-latka i ukrywał się przed Policją, został zatrzymany w ubiegłą sobotę w Lęborku przez policjantów patrolujących miasto. W okolicy dworca PKP uwagę mundurowych zwróciło nerwowe zachowanie mężczyzny, próbującego się przed nimi schować. Policjanci nie pozwolili mu uciec. Podczas legitymowania potwierdzili, że to 24-letni lęborczanin poszukiwany do prowadzonej sprawy.

Zgromadzone materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu 24-latkowi zarzutu spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu. To przestępstwo jest zagrożone karą nie mniejszą niż 3 lata pozbawienia wolności. Wczoraj na wniosek Prokuratury Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące.

Powrót na górę strony