Wiadomości

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, w którym rowerzysta zderzył się z dwiema osobami jadącymi na jednej hulajnodze, które ponadto były pijane

Data publikacji 25.08.2022

Wczoraj o 21 na jednej z ulic w Tczewie doszło do zderzenia rowerzysty z osobami jadącymi na hulajnodze elektrycznej. Cyklista jechał po chodniku i podczas skrętu w prawo, zderzył się z poruszającymi się po ścieżce rowerowej osobami na hulajnodze. Wszystkich uczestników wypadku funkcjonariusze poddali badaniu trzeźwości, w którym kierująca hulajnogą i jej pasażer mieli wynik dodatni. Policjanci przypominają o ostrożności i stosowaniu się do przepisów drogowych.

24 sierpnia o godzinie 21 na jednej z ulic osiedla Nowe Miasto w Tczewie doszło do zderzenia rowerzysty z osobami jadącymi na hulajnodze elektrycznej. 19-letni cyklista jechał po chodniku przeznaczonym dla pieszych i gdy skręcił w prawo, uderzył w kobietę jadącą z pasażerem drogą rowerową. Funkcjonariusze tczewskiej drogówki zabezpieczyli miejsce wypadku i udzielili pomocy przedmedycznej. Mundurowi sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia. W badaniu kierująca hulajnogą 20-letnia kobieta i jej 19-letni pasażer mieli wynik dodatni. Kobieta kierująca hulajnogą została zabrana do szpitala.

Policjanci przypominają o ostrożności i stosowaniu się do przepisów drogowych. Jadąc na rowerze, jesteśmy zobowiązani do korzystania z drogi dla rowerów, gdy jest ona wyznaczona. Na hulajnodze elektrycznej może jechać tylko jedna osoba, przejażdżki we dwoje grożą mandatem karnym. Jazda pod wpływem alkoholu również skutkuje karą pieniężną.

  • policjant ruchu drogowego podczas pracy
Powrót na górę strony