Wiadomości

Doprowadził do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z meleksem, który w wyniku uderzenia się wywrócił

Data publikacji 25.08.2022

Kierujący pojazdem skoda, wykonując manewr skrętu w lewo, doprowadził do kolizji drogowej z pojazdem meleks, który go wyprzedzał. W wyniku zderzenia meleks wywrócił się na bok. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości ponad 1000 złotych, jak się również okazało, kierujący pojazdem meleks poruszał się pojazdem, w którym silnik elektryczny zastąpiono silnikiem spalinowym. Kierujący meleksem został ukarany mandatem w wysokości 2500 tysiąca złotych.

Wczoraj około godziny 19:00 na ul. Powstańców Warszawy w Stegnie kierujący pojazdem skoda nie upewnił się, czy bezpiecznie może wykonać manewr skrętu w lewo. W wyniku czego kierujący pojazdem meleks, który rozpoczął manewr wyprzedzania, uderzył w jego bok. Siła uderzenia doprowadziła do wywrócenia się pojazdu meleks, który przewoził turystów. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarali mandatem 53- letniego kierującego pojazdem skoda w wysokości ponad 1000 złotych. Mundurowi dokładnie sprawdzili meleks, w którym ujawnili nieprawidłowości. Jak się okazało, w pojeździe były zmiany konstrukcyjne silnika, zamiast elektrycznego silnika zamontowano w nim silnik spalinowy. Taki silnik pozwoli nawet do osiągnięcia prędkości 140 km/h, co w przypadku pojazdów typu meleks, jest niedozwolone. 22- latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a pojazd został zabezpieczony poza drogą publiczną.

Pojazdy potocznie nazywane meleksami, to pojazdy z napędem elektrycznym, których prędkość maksymalna nie przekracza 25 km/h. Pojazdy elektryczne ze względu na konstrukcję są klasyfikowane na ogół do grupy pojazdów wolnobieżnych. Zgodnie z prawem o ruchu drogowym pojazd wolnobieżny to pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h z wyłączeniem ciągnika rolniczego.

  • policjanci pracowali na miejscu zderzenia meleksa i osobówki
  • policjanci pracowali na miejscu zderzenia meleksa i osobówki
  • policjanci pracowali na miejscu zderzenia meleksa i osobówki
  • policjanci pracowali na miejscu zderzenia meleksa i osobówki
Powrót na górę strony