Wiadomości

Pomorscy policjanci promowali bezpieczny wypoczynek nad wodą

Data publikacji 22.08.2022

W dniach 20-21 sierpnia br. w Krynicy Morskiej i we Władysławowie funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Gdańsku po raz kolejny przeprowadzili działania „Bezpieczne wakacje 2022” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i turystów wypoczywających w nadmorskich miejscowościach.

20 sierpnia br. na deptaku w Krynicy Morskiej i 21 sierpnia br. na plaży we Władysławowie policjanci Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przeprowadzili eventy edukacyjno-informacyjne. Podczas wydarzeń mieszkańcy Pomorza oraz turyści mogli skorzystać z porad ekspertów w zakresie bezpiecznego wypoczynku nad wodą, obejrzeć pokazy pierwszej pomocy oraz wziąć udział w konkursach nt. bezpieczeństwa przygotowanych przez pomorskich policjantów. Ponadto policjanci informowali uczestników eventów o potrzebie zmiany szkodliwych dla środowiska przyzwyczajeń, zwracali uwagę na problem zaśmiecania plaż oraz właściwej segregacji odpadów. Zwracali również uwagę na problem pozostawiania małych dzieci i zwierząt w zamkniętych samochodach w czasie upałów oraz rozdawali opaski odblaskowe tzw. „niezgubki” dla dzieci, na których każdy rodzić mógł wpisać numer telefonu do siebie, przydatny w sytuacji zagubienia się dziecka.

Najmłodsze dzieci na stoisku profilaktycznym Policji mogły spędzić czas rozmawiając z policjantami o specyfice ich służby, a równocześnie kolorować rysunki, które później przekazały funkcjonariuszom. Policjanci w rozmowach z dziećmi informowali

o ogłoszonym przez Komendę Główną Policji konkursie „Artystyczny przeWODNIK” organizowanym w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dzieci, które wzięły udział w konkursach edukacyjnych                              o bezpieczeństwie otrzymały gadżety promujące bezpieczne zachowania nad wodą,                        a w konkursach ekologicznych nagrody dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Natomiast rodzice oraz dziadkowie mogli zapoznać się z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacją mobilną Moja Komenda.

 

Podczas eventów swoje stoiska zaprezentowali przedstawiciele podmiotów działających na rzecz bezpieczeństwa na terenie województwa pomorskiego:

•             Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku,

•             Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku,

•             Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni,

•             Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku,

•             Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gdyni,

•             Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

w Gdańsku,

•             Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego,

•             Narodowego Banku Polskiego odział w Gdańsku.

Powrót na górę strony