Wiadomości

"Raport" to nowy program reporterski w Polsat News. Dziennikarze ujawniają w nim nieznane kulisy i wątki spraw, którymi żyje Polska

Data publikacji 12.08.2022

Tym razem ekipa telewizji spędziła 8 godzinną służbę z policjantami z Władysławowa sierż. Marcelem Wdowikiem oraz st. post. Dawidem Kłosem, który jest jednym z 27 mundurowych skierowanych z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku celem wsparcia w sezonie letnim.

Reporterka programu spędziła całą służbę z mundurowymi w trakcie, której stróże prawa odbierali zgłoszenie za zgłoszeniem. Tylko w lipcu mundurowi z Władysławowa musieli interweniować ponad 1600 razy.

Policjanci patrolujący ulice Władysławowa podkreślali jak ważne jest wsparcie, które co roku otrzymują z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Mundurowi relacjonowali z jakim interwencjami mają styczność w trakcie sezonu letniego i z jakimi najbardziej niebezpiecznymi sytuacjami spotkali się podczas dotychczasowej służby.

Podczas gdy policyjnej załodze towarzyszyła kamera policjanci podejmowali wielokrotnie interwencje m.in. wobec nietrzeźwych osób zakłócających spoczynek nocny, jak również spożywających alkohol w miejscu objętym zakazem. Zmaganie się z nietrzeźwymi turystami to oczywiście nie jedyne interwencje podejmowane przez nadmorskich policjantów w czasie wakacji. W tłumach plażowiczów często dochodzi do zaginięć dzieci. Mundurowi brali udział w poszukiwaniu 12-letniego autystycznego dziecka, które zaginęło na plaży. Policyjna akcja poszukiwawcza zakończyła się błyskawicznym odnalezieniem zaginionego chłopca, który trafił w objęcia zatroskanej matki. Przy kolejnym zgłoszeniu policjanci udaremnili próbę samobójczą mężczyzny, który chciał się rzucić pod podciąg. Mężczyzna już wcześniej podejmował próby odebrania sobie życia. Nie brakowało także, nieodpowiedzialnych zachowań jak chociażby jazdy z dzieckiem na jednej hulajnodze, co gorsza pod wpływem alkoholu. Taka sytuacja może zakończyć się groźnym wypadkiem. Policjanci zakończyli interwencję nakładając na lekkomyślnego ojca mandat karny w wysokości 1000 zł. W trakcie służby policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych sprawców, którzy  grozili pracownikom punktu gastronomicznego. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Policjanci tylko w lipcu interweniowali 1677 razy, rok temu w tym samym okresie liczba interwencji przekroczyła 2300.
Odcinek z policjantami z Władysławowa został już emitowany teraz czekamy na kolejną odsłonę tym razem z udziałem dzielnicowych z półwyspu.

Mundurowi pozdrawiają i dziękują za realizację całej ekipie telewizyjnej - pani redaktor Beacie Glinkowskiej, operatorowi kamery Mateuszowi Górnemu oraz dźwiękowcowi Irkowi Bielakowi.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2022-08-11/wladyslawowo-interwencje-policji/

  • policjanci w trakcie nagrań do programu Raport
  • policjanci w trakcie nagrań do programu Raport
  • policjanci w trakcie nagrań do programu Raport
  • policjanci w trakcie nagrań do programu Raport
  • policjanci w trakcie nagrań do programu Raport
  • policjanci w trakcie nagrań do programu Raport
  • policjanci w trakcie nagrań do programu Raport
Powrót na górę strony