Wiadomości

Skradzione rowery odzyskane!

Data publikacji 12.08.2022

Odzyskano trzy skradzione rowery, ze zniknięciem których mieli związek dwaj mężczyźni. 10 sierpnia br. zarzut paserstwa usłyszał 26-letni mieszkaniec Tczewa, który przyjął pochodzący z kradzieży rower o wartości 2 tys. zł. Dzień później zarzuty kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości ponad 2,5 tys. zł oraz kradzieży artykułów spożywczo-alkoholowych na kwotę ponad 1,2 tys. zł usłyszał 19-letni tczewianin. Skradzione jednoślady zostały odzyskane. Za paserstwo, jak i za kradzież kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

9 sierpnia br. wywiadowcy zatrzymali 26-letniego mężczyznę, mogącego mieć związek z kradzieżą roweru, która miała miejsce w Tczewie w nocy z 1 na 2 sierpnia br. Poszkodowany oszacował straty na 2 tys. zł. Według ustaleń mundurowych sprawca włamał się do piwnicy jednego z osiedlowych bloków i zabrał rower, który kilka dni później odnaleziono w piwnicy, należącej do zatrzymanego tczewianina.  26-latek przyjął rzecz pochodzącą z kradzieży, w związku z czym usłyszał zarzut paserstwa umyślnego.

Wczoraj tczewscy kryminalni zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzewanego o kradzież roweru 21 lipca br. w Tczewie. Sprawca przeciął linkę zabezpieczającą rower i go zabrał. Śledczy ustalili, że 19-latek miał też związek z kradzieżą roweru, która miała miejsce między 6 a 9 sierpnia br. na terenie miasta. Poszkodowani straty wycenili łącznie na ok. 2600 złotych. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna w dniach 25-30 lipca br. w jednym z tczewskich marketów, w krótkich odstępach czasu, pięć razy ukradł artykuły spożywczo-alkoholowe o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Na podstawie zebranych dowodów 19-latek usłyszał łącznie trzy zarzuty dotyczące kradzieży.

Trzy skradzione jednoślady powróciły do swoich właścicieli.

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci z zatrzymanymi złodziejami rowerów
  • policjanci z zatrzymanymi złodziejami rowerów
  • policjanci z zatrzymanymi złodziejami rowerów
Powrót na górę strony