Wiadomości

Sprawca kradzieży samochodu trafił do aresztu

Data publikacji 12.08.2022

Gdańscy policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców, którzy odpowiadają za kradzież volkswagena o wartości kilkudziesięciu złotych. Mężczyzna był poszukiwany w celu odbycia kary więzienia, usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem i trafił do aresztu. Teraz grozi mu dodatkowe 10 lat więzienia.

Policjanci z komisariatu w Śródmieściu pracowali nad sprawą kradzieży volkswagena caddy, do której doszło na początku roku w dzielnicy Rudniki. W tej sprawie pod koniec stycznia został zatrzymany i usłyszał zarzuty pierwszy ze sprawców, to 38-letni mieszkaniec Gdańska. Sprawą od początku zajmowali się tez kryminalni ze Śródmieścia. Funkcjonariusze zdobyli i przeanalizowali wiele informacji, prowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć przydatne informacje na temat zdarzenia. Policjanci sprawdzili też monitoringi. Dzięki swojej pracy kryminalni ustalili drugiego sprawcę i zaczęli go szukać. 75-latek najprawdopodobniej zdawał sobie sprawę z tego, że kryminalni są na jego tropie i ślad po nim zaginął. Policjanci sprawdzali po kolei adresy, pod którymi mógł przebywać i analizowali zdobyte informacje, jedną z nich była ta, że mężczyzna przebywa za granicą. Gdy sprawa „przycichła” poszukiwany 45-latek postanowił wrócić do Gdańska. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu kryminalni dotarli do tej informacji i w miniony czwartek zatrzymali mężczyznę.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna był też poszukiwany w celu odbycia kary roku więzienia za wcześniej popełnione przestępstwa. Teraz grozi mu dodatkowe 10 lat

  • policjanci z zatrzymanym sprawcą kradzieży samochodu
Powrót na górę strony