Wiadomości

Pomorscy policjanci biorą udział w ogólnokrajowych działaniach „Prędkość”

Data publikacji 12.08.2022

Dzisiaj pomorscy policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości. Celem dzisiejszych działań pod nazwą „Prędkość” jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas kontroli mundurowi sprawdzają stan techniczny pojazdu, trzeźwość kierowcy oraz sposób przewożenia pasażerów.

Policjanci  wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z  wideorejestratorami patrolują pomorskie drogi, zwłaszcza w miejscach w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń. Dobre warunki drogowe sprzyjają rozwijaniu niezgodnych z przepisami prędkości. Do najtragiczniejszych zdarzeń dochodzi na prostym odcinku drogi, na suchej nawierzchni, więc w warunkach w których teoretycznie powinno być najbezpieczniej.

 Policjanci sprawdzają czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu    i masy ciała urządzeniach. Każdy kierowca jest  poddawany badaniu na zawartość alkoholu   w wydychanym powietrzu. Niestety nadal zdarza się, że za kierownicę wsiadają osoby pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

W działaniach biorą udział policjanci należący do grupy SPEED. Mogą oni przekraczać granice powiatów, więc może zdarzyć się, że pojazdy z terenu Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku będą patrolowały okolice Kartuz.

Powrót na górę strony