Wiadomości

Zatrzymani za kradzieże 700 litrów paliwa. U jednego z nich znaleziono 2 sadzonki marihuany

Data publikacji 11.08.2022

Kryminalni z Tczewa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o kradzieże oleju napędowego na terenie powiatu. 30-latek i o 6 lat młodszy mężczyzna ukradli 700 litrów paliwa, powodując straty na ponad 5 tys. zł. Dodatkowo 24-latek odpowie za posiadanie narkotyków. Usłyszeli zarzuty. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Tczewscy kryminalni, pracując nad sprawą kradzieży 500 litrów paliwa z ciężarówki, do której doszło w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia br. ustalili jakimi samochodami poruszali się sprawcy, kto je użytkuje i gdzie mogą przebywać. Następnie W jednej z miejscowości na terenie powiatu gdańskiego zatrzymali do kontroli auto, którym mogli poruszać się sprawcy tej kradzieży. Kierujący samochodem 30-latek został zatrzymany, a w trakcie przeszukania samochodu okazało się, że w bagażniku przewoził puste kanistry oraz wąż gumowy.
Dzień później policjanci pionu kryminalnego ustalili miejsce przebywania drugiego mężczyzny mogącego mieć związek z tą kradzieżą i zatrzymali go w jednym z mieszkań w powiecie gdańskim. W wyniku przeszukania mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli kilkanaście kanistrów z paliwem, węże gumowe oraz dwa wiadra z sadzonkami marihuany.
W trakcie ustaleń okazało się, że mężczyźni mogą mieć związek z kolejną kradzieżą, która miała miejsce w nocy z 30 czerwca na 1 lipca, wtedy to doszło do kradzieży 200 litrów paliwa z koparki zaparkowanej na terenie powiatu tczewskiego.
Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem a 24-latek odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

  • policjanci z zatrzymanym za kradzieże paliwa
  • policjanci z zatrzymanym za kradzieże paliwa
  • policjanci z zatrzymanym za kradzieże paliwa
  • policjanci z zatrzymanym za kradzieże paliwa
Powrót na górę strony