Wiadomości

Podsumowanie policyjnych działań Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

Data publikacji 11.08.2022

W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym wczoraj policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne, mające na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych. Podczas działań nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego dbało 79 funkcjonariuszy.

Wczoraj gdyńscy policjanci przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Głównymi celami prowadzanych działań było przede wszystkim poprawienie bezpieczeństwa pieszych, ale również eliminowanie łamania pozostałych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie prowadzonych działań policjanci skontrolowali 87 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 164 wykroczenia, za które nakładali na mandaty karne bądź kierowali wnioski o ukaranie do sądu. Wśród ujawnionych wykroczeń w 42 przypadkach ich sprawcami byli piesi. Ponadto w trakcie działań policjanci zatrzymali 3 osoby, które kierowały pod wpływem środków odurzających, 1 kierującego z cofniętymi uprawnieniami, zatrzymali 3 dowody rejestracyjne za zły stan techniczny pojazdów oraz obsługiwali 3 kolizje drogowe.  

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze oraz dbanie o stan techniczny naszych pojazdów. Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, mundurowi w dalszym ciągu będą stanowczo reagować w przypadku ujawnienia wykroczeń.

  • policjanci ruchu drogowego podczas patrolu
Powrót na górę strony