Wiadomości

Siedmiu poszukiwanych zatrzymanych przez policjantów w ciągu 24 godzin

Data publikacji 11.08.2022

Policjanci z wejherowskiej komendy oraz podległych jednostek w ciągu ostatnich 24 godzin zatrzymali 7 osób poszukiwanych. W czynnościach związanych z zatrzymywaniem osób poszukiwanych brali udział także dzielnicowi oraz kryminalni. Część osób zatrzymanych trafiła już do aresztu śledczego.

Do policjantów z Wejherowa każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest ustalenie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie. Powód ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania jak najdłużej na wolności.
Nie udało się to jednak siedmiu poszukiwanym mężczyznom, którzy w ciągu 24 godzin zostali zatrzymani w powiecie wejherowskim. W czynnościach związanych z zatrzymywaniem tych osób brali udział także dzielnicowi i kryminalni. Mężczyźni byli poszukiwani, celem odbycia kary za popełnione czyny. Sześciu zostało zatrzymanych na podstawie sądowych nakazów doprowadzenia do aresztu śledczego, a 33-letni mieszkaniec Gdyni poszukiwany był listem gończym od 2019 roku. Część z zatrzymanych mężczyzn trafiła już do aresztu śledczego. Dziś zgodnie z dyspozycją sądu kolejni poszukiwani przewiezieni zostaną do zakładu karnego.

Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

 

Powrót na górę strony