Wiadomości

2500 zł mandatu za przekroczenie prędkości o 88 km/h i zatrzymane prawo jazdy

Data publikacji 11.08.2022

Policjanci z lęborskiej „drogówki” zatrzymali kierowcę, który jechał z prędkością 138 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Funkcjonariusze ukarali kierowcę mandatem w kwocie 2500 złotych oraz zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. Do jego konta dopisano również 10 punktów karnych.

Nadmierna prędkość, od wielu lat, jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Osoby, które nie stosują się do ograniczeń prędkości, stanowią duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu szczególnie w mieście.

Do zatrzymania nieodpowiedzialnego kierowcy doszło w niedzielę (07.08.22 r.) na ul. Abrahama w Lęborku. Policjanci kontrolowali tam prędkość poruszających się pojazdów. W pewnym momencie zauważyli jadące z dużą szybkością auto osobowe vw. Funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. Urządzenie pomiarowe wskazało, że pojazd pędził 138 km/h, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h! Kierowca vw został zatrzymany do kontroli. Mundurowi ukarali 33-latka mandatem karnym w kwocie 2500 złotych oraz zabrali mu uprawniania do kierowania pojazdami. Do jego konta dopisano również 10 punktów karnych.

  • zdjęcie z wideorejestratora
Powrót na górę strony