Wiadomości

Nowe policjantki w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku

Data publikacji 11.08.2022

Kilka miesięcy temu zdecydowały, że chcą zostać policjantkami, a dzisiaj po pozytywnym przejściu kilku etapów rekrutacji, zostały przywitane w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku. Nowe funkcjonariuszki zasiliły szeregi słupskiej Policji i w najbliższym czasie rozpoczną szkolenie zawodowe podstawowe w jednej ze szkół Policji.

Dzisiaj do grona mundurowych w Komendzie Miejskiej Policji w Słupsku dołączyły trzy nowe funkcjonariuszki. Wszystkie kilka miesięcy temu wykonały pierwszy krok, wypełniły wymagane dokumenty i dostarczyły je do jednej z komend miejskich lub powiatowych z terenu województwa pomorskiego. Niebawem zostaną skierowane do jednej ze szkół policyjnych, a następnie rozpoczną służbę w słupskiej komendzie.

Dwie Magdaleny i Paulina pozytywnie przeszły rekrutację, a za kilka dni złoża rotę ślubowania w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Każda z nich jest w innym wieku i każda przed służbą w Policji zajmowała się czymś innym. Teraz założą policyjny mundur i będą pomagać innym, dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Jeżeli ty też szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Praca w policji to szczególny rodzaj służby, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa i niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją, a wykonując go każdy znajdzie coś dla siebie. Umiejętności i zdobyta wiedza pomagają podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Początkujący funkcjonariusz (po kursie podstawowym) zarabia ok. 4,5 tys. złotych „na rękę”.

Aby rozpocząć swoją służbę w Policji, należy wypełnić wszystkie wymagane dokumenty i dostarczyć je do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku lub do jednej z komend miejskich/powiatowych w województwie pomorskim. Zapraszamy!

  • nowe policjantki w KMP Słupsk
Powrót na górę strony