Wiadomości

Działania Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego

Data publikacji 10.08.2022

Dzisiaj od rana na terenie całego województwa policjanci ruchu drogowego prowadzą cykliczne działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Tego rodzaju aktywność policjantów niezmiennie ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa szczególnej kategorii użytkowników dróg – niechronionych uczestników ruchu drogowego, do których zaliczamy zarówno osoby piesze, rowerzystów, jak również kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz urządzeniami wspomagającymi ruch.

Dziś od rana do wieczora pomorscy policjanci ruchu drogowego będą zwracać szczególną uwagę na zachowania użytkowników dróg określanych mianem niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także na zachowania kierowców wobec tej grupy osób poruszających się po naszych drogach.

Specjalnym nadzorem zostały objęte przez funkcjonariuszy zwłaszcza przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, gdzie niechronienie uczestnicy ruchu drogowego są uprzywilejowani, ale wszelkie ignorowanie obowiązujących przepisów przez nich bądź kierowców w tych miejscach często kończy się tragicznie. 

Pamiętajmy, że to my sami mamy największy wpływ na własne bezpieczeństwo. Stosując się do przepisów i będąc widocznym na drodze, możemy zmniejszyć ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym, a co za tym idzie odniesienia obrażeń czy utraty życia.

Funkcjonariusze podczas dzisiejszej akcji będą reagować na wszelkie przejawy ignorowania obowiązujących przepisów i agresywne zachowania na drodze. Osoby mające za nic bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego muszą liczyć się z tym, że będą eliminowane z ruchu i poniosą surowe konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań.

Powrót na górę strony