Wiadomości

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli dwóch mężczyzn, którzy kierowali pomimo cofniętych uprawnień

Data publikacji 10.08.2022

Funkcjonariusze gdyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli dwóch kierujących, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. Policjanci ustalili, że mężczyźni mają cofnięte uprawnienia. Mundurowi ukarali ich mandatami karnymi. Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek przed 20.00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zatrzymali do kontroli kierującego osobową skodą, który na ul. Śląskiej nie zatrzymał się na czerwonym świetle. W trakcie interwencji okazało się, że 30-letni mężczyzna kierował pomimo cofniętych uprawnień. Mundurowi za niezastosowanie się do sygnalizacji swietlnej wystawili 30-latkowi mandat karny w kwocie 500 zł. 

Podobna interwencja miała miejsce wczoraj około 20.00 na Al. Zwycięstwa. Tym razem powodem kontroli kierującego osobowym volkswagenem było przekroczenie prędkości o 46 km/h oraz niezapięcie pasów bezpieczeństwa. Policjanci ustalili, że kierowcą jest 39-letni mieszkaniec Gdyni, który ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenia ukarali mężczyznę mandatem karnym w wysokości 1100 zł.

Teraz mężczyźni odpowiedzą za niestosowanie się do decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi im za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Powrót na górę strony