Wiadomości

Nie zatrzymał się do kontroli, bo był pijany i miał zakaz

Data publikacji 10.08.2022

Sztumscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wbrew zakazowi sądowemu. Mężczyzna ponadto nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1,5 promila. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci sztumskiej drogówki zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wbrew zakazowi sądowemu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Sztumscy policjanci podczas patrolu miejscowości Sztumskie Pole zauważyli jadącego fordem. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że osoba siedząca za kółkiem może znajdować się pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Funkcjonariusze  postanowili zatrzymać pojazd do kontroli i dali kierującemu sygnał do zatrzymania,  ten jednak nie reagował tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. W pewnym momencie kierujący fordem chciał zmienić kierunek swojej jazdy i zaczął cofać wjeżdżając autem do rowu. Kierujący autem aby uniknąć odpowiedzialności szybko przesiadł się do pasażerów na tylna kanapę auta. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1,5 promil. Okazało się, że mężczyzna kierował również wbrew zakazowi sądowemu.

Wczoraj 27-letni mieszkaniec usłyszał już zarzuty. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i  w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także nie zatrzymania pojazdu do kontroli drogowej oraz spowodowanie kolizji za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony