Wiadomości

Policjanci z Redłowa kolejny raz przeprowadzili działania na plaży

Data publikacji 10.08.2022

Przed nami jeszcze trzy tygodnie wakacji. Słoneczna pogoda sprawia, że wiele osób wolny czas spędza nad wodą. Policjanci z komisariatu Policji w Gdyni – Redłowie kolejny raz przeprowadzili działania na plaży, podczas których między innymi apelowali o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nad akwenami.

Ogólnopolska akcja informacyjno – edukacyjna pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających nad jeziorami, nad rzekami czy morzem. Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni – Redłowie przeprowadzili kolejne działania na plaży, podczas których promowali bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą. Ponadto mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni sprawdzali wejścia na plaże pod kątem dojazdu oraz ewakuacji osób poszkodowanych.

Przypominamy o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji nad morzem:

- Pływaj tylko w miejscach strzeżonych, czyli tam, gdzie jest ratownik. Bardzo lekkomyślne jest pływanie w miejscach, gdzie kąpiel jest zakazana. Informują o tym znaki i tablice. Nie wolno też pływać na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych. W przypadku wejścia do niestrzeżonych zbiorników każdorazowo należy sprawdzić głębokość i strukturę dna.

- Przestrzegaj regulaminu kąpieliska na którym przebywasz. Stosuj się do uwag i zaleceń ratownika.

- Nie pływaj gdy wieje porywisty wiatr.

- Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję i nogi - unikniesz wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi.

- Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki "na główkę".

- Nie baw się w przytapianie innych osób korzystających z wody, spychanie do wody z pomostów, z materacy. Zabawy w wodzie powinny być dostosowane do Twoich umiejętności pływackich, wykluczające ryzyko i eskalację niebezpiecznych zachowań (brutalności, agresji, rywalizacji i wygłupów).

Powrót na górę strony