Wiadomości

Zatrzymany złodziej rowerów

Data publikacji 09.08.2022

Dzięki skutecznej pracy kryminalnych z Wejherowa za kradzież trzech rowerów o łącznej wartości prawie 8 tysięcy złotych odpowie 35-latek. Mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Sprawcy grozi 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali sprawcę kradzieży trzech rowerów, do których doszło w czerwcu i lipcu w Wejherowie. Wartość utraconych rowerów to prawie 8 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, sprawca wchodził na klatki schodowe, a następnie kradł niezabezpieczone rowery. Policjanci pracując intensywnie nad sprawą ustalili tożsamość i doprowadzili zatrzymanego do wejherowskiej komendy. 35-latek został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty za kradzieże rowerów, a także zarzuty za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Teraz za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają!

W trosce o mieszkańców powiatu policjanci apelują do wszystkich rowerzystów, aby nie zostawiali swoich cennych jednośladów bez nadzoru oraz zabezpieczali je przed kradzieżą. 

Aby zmniejszyć ilość kradzieży rowerów, należy pamiętać , że złodziej najczęściej wykorzystuje:

- pozostawienie roweru na balkonie bez dobrego zabezpieczenia;

- pozostawienie roweru na klatce schodowej,

- pozostawienie roweru przed sklepem, barem, budynkiem mieszkalnym,

- pozostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy domu lub mieszkania.

Oto kilka porad, jak ustrzec się przed kradzieżą i jak utrudnić działanie złodziejowi:

- postaw na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież,

- dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze czasu złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower,

- stosujmy linki rowerowe zawsze – odchodząc nawet na chwilę przypnijmy rower do nieruchomej części otoczenia. Linka powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem, dobrym zabezpieczeniem jest tzw. „U-LOCK” –blokada w kształcie literki U.

- zadbajmy o jak najlepsze zabezpieczenia naszej piwnicy – złodzieja goni czas, więc dobrze zabezpieczone piwnice będzie omijał ,

- miejmy oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej.

Często bez sprawdzenia, po usłyszeniu przyciśnięcia guzika domofonu, wpuszczamy do środka budynku rożne osoby, wśród których może znaleźć się i złodziej.

Powrót na górę strony