Wiadomości

Kobieta straciła prawie 4 tys. złotych przez oszusta poznanego w Internecie

Data publikacji 09.08.2022

Kobieta, która zgłosiła się do policjantów, straciła prawie 4 tys. złotych. Przelała pieniądze za rzekomą paczkę, która miała być wysłana przez mężczyznę poznanego w Internecie. Warto zachować ostrożność przy kontaktach internetowych! Oszuści poznani na portalach społecznościowych szybko deklarują swoje uczucia i równie szybko proszą o pieniądze.

Internetowi oszuści najczęściej szukają ofiar wśród kobiet. Nawiązują zażyłą relację za pośrednictwem portalu społecznościowego. Czułymi wiadomościami i listami zdobywają zaufanie i nawet składają poważne obietnice na przyszłość. Potrafią udawać kogoś innego niż są i stosować różne techniki manipulacji.

Mówimy o tym zdarzeniu ku przestrodze, żeby ostrzec inne osoby przed podobnymi sytuacjami! Schemat działania oszustów jest zwykle podobny.

Do policjantów z Pucka zgłosiła się kobieta, która została oszukana w podobny sposób.

Mężczyzna poznany przez Internet po kilku tygodniach korespondencji napisał, że prześle do niej paczkę a ona ma zrobić przelew na rachunek, który wskazał.

Kobieta dokonała przelewu prawie 4 tys. złotych za rzekomo wysłaną paczkę.

Następnie kobieta otrzymała wiadomość w której była informacja, że w paczce znajdują się pieniądze w kwocie 15000 funtów i trzeba uiścić opłaty celne. Wtedy kobieta nie przesłała kolejnych pieniędzy i zdecydowała się zgłosić sprawę na policję.

Oszuści posuwają się do najróżniejszych metod podając się m.in. za żołnierza czy pracownika platformy wiertniczej, obcokrajowców. Dlatego zawierając internetowe znajomości należy być ostrożnym.

Sygnały, które szczególnie powinny wzbudzić naszą czujność:

-osoba, która nawiązuje kontakt przebywa w odległym miejscu np. w Chinach lub podaje zawód uniemożliwiający kontakt na żywo

-poważne wyznania i deklaracje już na początku znajomości,

-finansowe kłopoty i dużo różnego rodzaju nieszczęśliwych zdarzeń.

Powrót na górę strony