Wiadomości

Policyjni wodniacy pomogli żeglarzom na Zatoce Puckiej

Data publikacji 09.08.2022

Policjanci z komisariatu wodnego gdańskiej komendy mł.asp. Krystian Baliński wspólnie z mł.asp. Łukaszem Frączek pomogli dwóm osobom żeglującym po Zatoce Puckiej. Żeglarze wpadli do wody, gdy ich żaglówka wywróciła się na silnym wietrze.

Gdańscy wodniacy dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą. O tym, jak bardzo obecność policjantów jest potrzebna, przekonali się 21 i 26-letni żeglarze, mieszkańcy województwa mazowieckiego.

W minioną sobotę ( 6 sierpnia br.) około godziny 16:00 dyżurny puckiej Policji otrzymał z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłoszenie o wywróceniu się łodzi żaglowej na Zatoce Puckiej. Dwóch mężczyzn miało wpaść do wody.

Zespól wodny natychmiast ruszył z pomocą. Po dotarciu na miejsce w odległości 400 metrów od  wywróconej do góry dnem żaglówki dryfowali w wodzie dwaj mężczyźni.

Mężczyźni zostali podjęci na pokład łodzi policyjnej, gdzie udzielono im niezbędnej pomocy.

Zespół wodny przetransportował żeglarzy na brzeg a ich żaglówkę przy współpracy ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej odholowali na płyciznę.

Jak ustalono mieszkańcy województwa mazowieckiego byli trzeźwi, posiadali na sobie kamizelki ratunkowe, a przyczyną wypadku był silny wiatr, który wywrócił żaglówkę do górny dnem.

Szybkość działania i doświadczenie to z pewnością cechy funkcjonariuszy pełniących służbę na wodzie. Aby uniknąć podobnych wypadków należy przewidywać potencjalne zagrożenia i przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Woda jest żywiołem i nie wolno jej lekceważyć.

Powrót na górę strony