Wiadomości

Policjant z Lęborka złotym medalistą Światowych Igrzysk Służb Mundurowych

Data publikacji 09.08.2022

31 lipca br. zakończyły się w Rotterdamie XIX Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. W zawodach, w których w tym roku wystartowało 8 tys. funkcjonariuszy różnych formacji z ponad 60 krajów świata, udział wziął lęborski policjanci nadkom. Adam Thiel. Lęborski policjant wspólnie z podinsp. Maciejem Wojciechowskim z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zdobył złoty medal w biegu przełajowym na 10 km.

W zawodach, w których startowało około 8000 funkcjonariuszy z ponad 60 państw, po raz kolejny wystartowali i tym razem członkowie reprezentacji polskiej Policji w lekkoatletyce. W skład reprezentacji polskiej  Policji weszli: młodszy aspirant Anna Ficner (KWP we Wrocławiu), inspektor Tomasz Kubicki (KWP w Opolu), podinspektor Maciej Wojciechowski ( WSPol w Szczytnie), nadkomisarz Adam Thiel (KWP Gdańsk/KPP Lębork). Każdy z funkcjonariuszy, wielokrotnie zdobywał dla Polski medale na zawodach rangi mistrzowskiej. I tym razem nie zawiedli. W 8 startach wywalczyli dla Polski 7 medali — wszystkie złote! I tak: Anna Ficner zdobyła złoto w biegu przełajowym na 5 km i biegu po schodach (44 piętra w czasie 5:09 s, Ania jest aktualną mistrzynią Europy i Polski w tej konkurencji). Maciej Wojciechowski wywalczył złoty medal indywidualnie w biegu przełajowym na 10 km oraz drużynowo z Adamem Thielem, indywidualnie w biatlonie oraz w drużynie z Tomaszem Kubickim, który również wywalczył złoto indywidualnie w biatlonie.

Dzięki tak udanym startom nasi biegacze wzbogacili dorobek medalowy reprezentacji polskiej Policji na Światowych Igrzyskach w Rotterdamie, dołączając do naszych funkcjonariuszy startujących w sportach siłowych.

Nadkom. Adam Thiel z lęborskiej komendy od wielu lat reprezentował Policję w dyscyplinie biegów i cyklicznie brał udział w zawodach wysokiej rangi w kraju i na świecie. Aktualnie policjant nadal realizuje swoją pasję poprzez kształcenie i trenowanie kolejnego pokolenia biegaczy. Policjant podczas wielu krajowych i światowych zawodów wywalczył wiele medali, a za swoje osiągnięcia w sporcie w 2018 r. otrzymał srebrną odznakę sprawności fizycznej od Komendanta Głównego Policji, za znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach.

Nadkom. Adam Thiel biega, zdobywa medale od 1993 roku. Policjantem jest od 24 lat. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku zajmuje stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji. Mimo trudnej i wymagającej służby znajduje on czas na realizowanie swojej sportowej pasji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym kolegom sportowcom i życzymy kolejnych sukcesów!

Powrót na górę strony