Wiadomości

Policjanci pracowali przy wypadkach drogowych

Data publikacji 08.08.2022

Policjanci z gdyńskiej drogówki podsumowali miniony weekend na terenie miasta. W sobotę i niedzielę na ulicach w Gdyni doszło do 2 wypadków, w których ucierpiały dwie osoby, w tym pieszy oraz motocyklista. Mundurowi zatrzymali sprawcom zdarzenia prawa jazdy, a poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala.

Miniony weekend na gdyńskich ulicach został objęty kolejnymi działaniami policjantów z drogówki. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość, respektowali obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa, kontrolowali sposób przewożenia w pojazdach dzieci, a także zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych.

Niestety na ulicach Gdyni doszło do dwóch wypadków drogowych. W sobotę policjanci pracowali przy wypadku, które miało miejsce na ul. Płk. Dąbka. Mundurowi ustalili, że 27-letni mieszkaniec Gdyni jechał osobowym audi lewym pasem ruchu i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który prawidłowo przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych. Policjanci ustalili okoliczności i świadków potrącenia 36-letniego mieszkańca Gdyni, zrobili oględziny i zbadali uczestników zdarzenia za zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, byli trzeźwi. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. 36-latek został przewieziony do szpitala.

Drugi wypadek policjanci odnotowali w niedzielę. Na ul. Wielkopolskiej 57-letni kierowca osobowego volkswagena, nie ustąpił pierwszeństwa, skręcił w lewo, w wyniku czego potrącił 70-letniego motocyklistę. 70-latek został przewieziony do szpitala. Funkcjonariusze drogówki po wykonaniu niezbędnych czynności zatrzymali kierującemu volkswagena prawo jazdy. 

Policjanci apelują o ostrożność. Warto zachować szczególną ostrożność i stosować się do przepisów oraz warunków pogodowych.

Powrót na górę strony