Wiadomości

Policjanci z powiatu tczewskiego zabezpieczali Festiwal Historyczny Vivat Vasa w Gniewie

Data publikacji 08.08.2022

Policjanci z powiatu tczewskiego w miniony weekend czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz uczestników XXI edycji Festiwalu Historycznego VIVAT VASA w Gniewie, którego głównym wydarzeniem było widowisko historyczno-batalistyczne „Bitwa pod Gniewem 1626”. Policjanci zadbali o to, aby impreza przebiegła bez zakłóceń także od strony Wisły, kontrolując jej przebieg z łodzi motorowej.

W miniony weekend odbyła się XXI edycji Festiwalu Historycznego VIVAT VASA w Gniewie. Mundurowi zadbali o odpowiednie zabezpieczenie tak, aby uczestnicy festiwalu, wśród których było bardzo wiele dzieci, mogli spokojnie i bezpiecznie wziąć udział w wydarzeniu. Praca policjantów skupiała się przede wszystkim na działaniach prewencyjnych. Funkcjonariusze pilnowali, by nie doszło do zakłócenia ładu i porządku publicznego. Dbali o  zapewnienie porządku i przejrzystości głównych ciągów komunikacyjnych, nie dopuszczali do tarasowania jezdni, regulowali ruchem drogowym na drogach dojazdowych do miejsca organizacji imprezy oraz kierowali pojazdy na wyznaczone parkingi. Dodatkowo policyjni wodniacy czuwali nad bezpieczeństwem imprezy od strony Wisły przy pomocy łodzi motorowej.

W ten sierpniowy weekend cały zamek tętnił XVII-wiecznym życiem. Głównym wydarzeniem przedsięwzięcia VIVAT VASA było widowisko historyczno-batalistyczne „Bitwa pod Gniewem 1626”, które rozegrano 5-7 sierpnia br. na łąkach nadwiślańskich, u stóp Zamku Gniew. Można było podziwiać brawurowe szarże husarii, ostrzały muszkietów i artylerii a także napajać się jarmarcznym zgiełkiem, kramami ze staropolskim jadłem i rzemieślniczą mądrością.

Weekendowe wydarzenie przebiegło bez zakłóceń.

Powrót na górę strony