Wiadomości

Policjanci zabezpieczali niewybuch znaleziony przez kilku młodych chłopaków

Data publikacji 08.08.2022

W czwartek w jednym z parków w Tczewie kilku chłopaków znalazło niewypał przeciwpancerny, o czym natychmiast powiadomili tczewską Policję. Na miejsce wezwano saperów z Elbląga, a do czasu ich przybycia znalezisko zabezpieczali mundurowi z Tczewa. Niewybuch został podjęty przez patrol saperski, a następnie przetransportowany w bezpieczne miejsce.

4 sierpnia br. około 15 policjanci z Tczewa zostali powiadomieni przez kilku młodych chłopaków, o znalezieniu przez nich niewybuchu. Miejsce znaleziska przez kilkanaście godzin zabezpieczali tczewscy mundurowi, do czasu przyjazdu saperów z Jednostki Wojskowej w Elblągu. Patrol saperski określił, że jest to kadłub miny przeciwpancernej z czasów II wojny światowej. Około 9.30 następnego dnia, został on przez nich podjęty, a następnie przetransportowany w bezpieczne miejsce. Ponadto saperzy sprawdzili teren znaleziska, nie stwierdzając obecności innych niebezpiecznych materiałów.

Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu czy amunicji natychmiast powiadomić funkcjonariuszy. Niebezpiecznych materiałów nie można przenosić ani samemu zabezpieczać. Mimo wielu lat spędzonych głęboko w ziemi zachowują swoje właściwości wybuchowe. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów.

Powrót na górę strony